کفش‌های کتانی یکی از انتخاب‌های مناسب برای انجام تمامی فعالیت‌ها هستند. بسیاری از افراد این کفش‌ها را در انتخاب اول خود قرار می‌دهند. در صورتی که کفش کتانی به صورت استاندارد تولید شده باشد و کفی آن راحت باشد می‌توان از آن در همه فصول سال و برای انجام تمام فعالیت‌های روزانه استفاده نمود. حتی انجام تمرین‌های ورزشی نیز با کفش‌های کتانی امکان‌پذیر است. در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع کتانی عرضه شده در فروشگاه کفش طبی و نکات مهم در هنگام خرید این محصول آشنا نماییم.
انواع کتانی زنانه و مردانه
کفش‌های کتانی زنانه و مردانه با توجه به نوع طراحی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. اگر سری به بازار بزنید مدل‌های متنوع زیر را در آن مشاهده خواهید کرد:
• کتانی با ساق کوتاه: یکی از مدل‌های پرطرفدار کتانی آن‌هایی هستند که ساق کوتاهی دارند. این کتانی‌ها برای استفاده در فصول گرم نیز مناسب هستند.
• کتانی ساق بلند: در برخی از مدل‌ها ارتفاع قسمت ساق پا بیشتر است و می‌توان آنها را برای پوشاندن پا در فصل‌های سرد سال استفاده نمود. این کفش‌ها جایگزینی مناسب برای بوت و نیم‌بوت‌ها هستند. به کتانی‌های ساق بلند، پوتین ورزشی نیز گفته می‌شود.
• کتانی بدون بند: اگر می‌خواهید از این نوع کفش برای انجام امور روزمره استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ کتانی‌های بدون بند بروید. استفاده از این کتانی‌ها بسیار راحت و آسان بوده و نیازی به بستن بند ندارند.
• کتانی ورزشی: برخی از کتانی‌ها با استفاده از استانداردهای جهانی تولید شده و برای انجام فعالیت‌های ورزشی مناسب هستند. بسیاری از ورزشکاران با استفاده از این نوع کفش، حرکات ورزشی و تمرینات خود را انجام می‌دهند. قیمت این کتانی‌ها کمی بالاتر از مدل‌های معمولی است اما هیچ آسیبی به سلامتی شما در حین انجام ورزش وارد نخواهد شد.
نکات مهم در هنگام خرید کفش کتانی
اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین کتانی را برای خود انتخاب کنید باید با نکات مهم در هنگام خرید آن آشنایی داشته باشید. برخی از نکاتی که در هنگام انتخاب کتانی باید به آن توجه کرد عبارت‌اند از:
• وزن: از آنجایی که کتانی‌های استاندارد وزن زیادی ندارند بهتر است نمونه‌های سبک و مقاوم را برای انجام فعالیت‌های ورزشی یا استفاده‌های روزانه انتخاب کنید. پس اگر کفش کتانی موردنظر شما وزن بالایی دارد بهتر است از خرید آن صرف‌نظر نمایید.
• جنس: یکی دیگر از عواملی که باید در هنگام انتخاب کفش کتانی به آن توجه کنید، جنس رویه آن است. معمولاً رویه این نوع کفش به صورت قابل‌تنفس و مقاوم در برابر آب طراحی می‌شود. در هنگام خرید بهتر است انعطاف‌پذیری کفش را نیز بررسی کنید.
• کاربرد: شما باید کتانی موردنظر خود را با توجه به کاربرد آن انتخاب نمایید. کتانی‌هایی که برای انجام فعالیت‌های روزمره مناسب هستند با کفش‌های مناسب برای پیاده‌روی و ورزش تفاوت دارند. حتی کفش‌های کتانی مناسب برای هر ورزش با دیگری متفاوت هستند. به طور مثال وزنه‌بردارها به کتانی‌های متفاوتی نسبت به دونده‌ها نیاز دارند.
خرید کفش کتانی از فروشگاه اینترنتی کفش طبی
در این مطلب شما را با کفش کتانی و انواع آن آشنا کردیم. همچنین نکات مهم در هنگام خرید این محصول را به شما گوشزد نمودیم. شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین کتانی‌های موجود در بازار را از فروشگاه اینترنتی کفش طبی خریداری کنید. این مجموعه استانداردهای روز دنیا را در طراحی و تولید کفش‌های خود در نظر می‌گیرد.

هیچ محصولی یافت نشد.