اگر تصور می کنید کفش های طبی فقط مختص بزرگسالان هستند، سخت در اشتباه هستید. کفش های طبی مخصوص کودکان فواید بسیار زیادی داشته و بر روی اصلاح سبک راه رفتن آنها تأثیر می گذارند. در این مطلب از سایت کفش طبی قصد داریم تا ویژگی های کفش های طبی کودکان و نکات مهم در هنگام خرید این محصول را به شما گوشزد کنیم.

چرا کودکان باید از کفش های طبی استفاده کنند؟

بسیاری از کودکان در هنگام راه رفتن عادات اشتباهی دارند. برای آنکه بتوان ایرادات مربوط به راه رفتن را اصلاح کرد باید از کفش های استاندارد طبی استفاده نمود. کفش های طبی با رویه و زیره مناسبی که دارند، سبک راه رفتن فرزند شما را اصلاح خواهند کرد. از طرفی اگر این نوع کفش ها را برای کودکان خود انتخاب کنید مطمئن باشید که به هیچ یک از بیماری های پینه، خار پاشنه، انحراف انگشتان و بونیون دچار نخواهند شد. زمانی که کودک دچار این عارضه ها می شود راه رفتن برای او سخت شده و درمان کامل آن نیز به دلیل سن کم کودک بسیار دشوار است.

پس اگر شما هم به سلامتی کودک خود اهمیت می دهید باید از کفش های طبی برای او استفاده کنید تا پای کودک در معرض آسیب قرار نگیرد. شما فرصت دارید تا سن ۸ سالگی کودک ناهنجاری های به وجود آمده را درمان کنید. پس از آن درمان عوارض به وجود آمده در پا بسیار سخت خواهد شد. برای این کار تنها باید کفش طبی مناسب را انتخاب و برای او خریداری کنید.

کفش طبی کودکان

کفش طبی کودکان چه ویژگی هایی دارد؟

کفش طبی کودکان ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر کفش های موجود در بازار متمایز می کند. در ساخت این کفش از تمام اصول ارتوپدی و طراحی های روز دنیا استفاده می شود. مهمترین اصلی که در ساخت کفش طبی مخصوص کودکان به آن توجه می شود، تقسیم وزن بر روی تمام قسمت های پا است. یکی از مشکلاتی که کودکان از آن رنج می برند، فشار آمدن به پنجه یا پاشنه پا است که به انحراف بیشتر انگشتان کمک می کند.

اگر وزن در تمام قسمت های پا تقسیم شود این مشکل به طور کامل رفع خواهد شد. برای این کار باید از کفی های طبی در کفش کودکان استفاده نمود. از طرفی کسانی که در انگشتان خود با عارضه روبرو هستند باید از کفش هایی با پنجه پهن استفاده کنند تا فضای مناسب برای انگشتان پا وجود داشته باشد. بنابراین یکی دیگر از ویژگی های کفش طبی مخصوص کودکان، پنجه های پهن با ارتفاع مناسب است.

زمانی که می خواهید کفش طبی مخصوص را خریداری کنید داخل کفش را به طور کامل بررسی نمایید. نباید هیچ درز یا تکه اضافی در داخل کفش طبی وجود داشته باشد. بدین ترتیب پای کودک در کفش احساس راحتی کرده و با هیچ عارضه ای روبرو نخواهد شد.

کفش های طبی باید از رویه انعطاف پذیر ساخته شده باشند. در کنار این انعطاف پذیری باید تهویه هوای مناسب نیز در کفش انجام شود. بهترین مواد اولیه برای ساخت کفش های طبی، چرم طبیعی است. اما گاهی با چرم های مصنوعی نیز کفش های بسیار منعطفی ساخته می شود.

نکات مهم قبل از خرید کفش طبی کودک

حتماً شما هم به عنوان یکی از والدین کودکان زیر ۸ سال با این مشکل روبرو هستید که نمی دانید کفشی که کودک شما به پا کرده است اندازه اوست یا خیر؟ تشخیص این کار برای پدر مادرها بسیار سخت و دشوار است. کودکان نمی توانند به درستی تشخیص دهند که آیا انگشتان آنها تحت فشار قرار دارد یا خیر. این کار را پدر و مادرها باید انجام دهند.

قبل از آنکه کفشی را برای کودک بخرید از او بخواهید تا هر دو لنگه آن را بپوشد. پس از آن باید کودک چند قدم راه برود. به نحوه راه رفتن کودک نگاه کنید. اگر کفش برای او بزرگ باشد پای خود را بر روی زمین می کشد و قسمتی از مچ پا در هنگام راه رفتن از کفش خارج می شود.

اگر هم کفش تنگ باشد به هیچ عنوان نمی توانید انگشت خود را داخل کفش کنید. پس زمانی که کودک کفش را به پا کرد سعی کنید تا انگشت خود را وارد کفش او کنید. تنها در این صورت است که فضای مناسب برای پنجه ها در جلوی کفش وجود دارد.

با وجود اینکه بزرگترها تلاش می کنند تا کفش های بزرگتر برای کودکان خریداری کنند اما این کار اشتباه است. کفش های بزرگ باعث افزایش ناهنجاری به وجود آمده در پاهای کودکان خواهد شد. از طرفی بیرون آمدن مداوم مچ پا، باعث از بین رفتن قسمت داخلی کفش شده و به مستهلک شدن آن کمک می کند.

حتماً در طرف عصر برای خرید کفش با کودک خود به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. کودک در طول روز جست و خیز می کند و پای او بزرگ می شود و در طول عصر به بیشترین حجم خود می رسد. پس کفشی که در این زمان مناسب پای کودک باشد، برای سایر ساعات روز نیز مناسب است.

روش نوین برای طراحی کفش طبی مخصوص کودکان

اگر متخصص ارتوپد تشخیص داده باشد که کودک شما باید از کفش طبی استفاده کند می توانید برای تعیین اندازه و سایز مناسب کفش از اسکن سه بعدی استفاده کنید. در این روش تمام قسمت های جلو و پشت پای کودک توسط اسکنر اسکن می شود و کفش مناسب او طراحی می گردد. این روش نوین با وجود اینکه هزینه های بسیار زیادی را به شما تحمیل می کند اما راهی مناسب برای ساخت کفش طبی برای کودکان است. اگر کودک شما از یکی از ناهنجاری های جدی پا رنج می برد باید کفش مناسب را برای او خریداری کنید. روش اسکن سه بعدی بهترین راه برای درمان این ناهنجاری است. پس به فکر آینده کودک خود باشید که دیگر از این مشکلات رنج نبرد.

انواع کفش طبی کودک

کلام پایانی

در این مطلب ابتدا به بررسی ضرورت خرید کفش طبی برای کودکان پرداختیم. همانطور که مشاهده کردید این کار زمانی که ناهنجاری های پا در کودک مشاهده می شود، ضروری به نظر می رسد. البته برای جلوگیری از بروز این ناهنجاری ها نیز می توان از کفش طبی برای کودکان استفاده نمود. قبل از آنکه به برای خرید این کفش اقدام کنید باید با ویژگی هایی که در این مطب آن اشاره کردیم، آشنا باشید تا کفش مناسب را خریداری نمایید.

در پایان نیز نکات مهم در زمان خرید این کفش را به شما گوشزد کردیم. با در نظر گرفتن این نکات به راحتی می توانید کفش مناسب را خریداری کنید. ما در کفش طبی چرم تبریز کفش های بسیار شیک و زیبایی را با برای کودکان تهیه می کنیم. این کفش ها در عین زیبایی، محیطی مناسب را برای پای کودک شما فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *