اگر کیف چرم اصل خریده اید قطعا پول زیادی برای آن پرداخت کردید پس مهم است که بتوانید برای مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید و این امر مستلزم این است که به خوبی از کیف چرم خود استفاده کنید.  برای استفده اصولی و درست از کیف چرم لازم اسا با رازهای نگهداری کیف چرم اصل آشنا باشید. در ادامه این مطلب از سایت کفش طبی همراه ما باشید تا از این رمز و رازها پرداه برداری کنیم.

نکات مهم و ضروری در نگهداری از کیف چرم

با توجه به اینکه نگهداری کیف چرم اصل نیازمند توجه به نکات ویژه ای است در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

نگهداری کیف چرم اصل

کیف تان را پس از هر بار استفاده تمیز کنید

اگر روی سطح کیف را گرد و غبار گرفته است بهتر است پس از هر بار استفاده آن را با یک غلتک و یا پارچه ای تمیز و خشک پاک کنید همچنین در صورت وجود ذرات کوچک در درون کیف تان حتما آن را بتکانید.

کیفتان را پر نگهداری کنید

بهتر است برای جلوگیری از شکسته شدن و از بین نرفتن فرم طبیعی کیف داخل آن را با چند شال و روسری یا تعدادی کاغذ باطله پر کنید.

برای پر نگه داشتن کیف تان خصوصا اگر رنگ روشنی دارد هرگز از روزنامه استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد لکه در بخش داخلی کیف تان می شود.

کیف را داخل محافظ قرار دهید

کیف تان را در جایی قرار دهید که تحت فشار نباشد و بهتر است برای نگهداری کیف چرم اصل از کیسه ها و یا پارچه های نخی استفاده کنید تا رطوبت را حفظ کرده و باعث آسیب به بافت چرم نشود.

از حمل اشیاء سنگین خودداری کنید

داخل کیف تان را از اشیاء سنگین پر نکنید زیرا به مرور زمان باعث تغییر شکل کیف یعنی کشیدگی دسته های آن و یا پاره شدن چرم می شود.

در واقع برای حفظ فرم و زیبایی اولیه کیف تان فقط به قرار دادن و حمل وسایل ضروری درون آن اکتفا کنید.

مواظب آسیب وسایل تان به کیف باشید

بهتر است برای نگهداری کیف چرم اصل، هر کدام از وسایلی که داخل کیف تان قرار می دهید مانند لوازم آرایشی، بطری آب و… کاور و یا پوشش جداگانه داشته باشد.

اگر وسایل تان را بدون پوشش داخل کیف رها کنید ممکن است باعث ایجاد لک و یا سوراخ شدن کیف تان به وسیله اشیاء نوک تیز مانند خودکار شود.

از واکس چرم استفاده کنید

به صورت کلی برای نگهداری کیف چرم اصل استفاده از واکس باعث ماندگاری بیشتر آن می شود بنابراین لازم است هر چند وقت یکبار متناسب با رنگ کیف تان از واکس چرم مخصوص آن استفاده کنید تا نرمی و رطوبت بافت چرم حفظ شده و دیر تر دچار آسیب دیدگی شود.

حتما کیف های چرم را شب واکس بزنید زیرا در روز چرم واکس خورده گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می کند و باعث صدمه به کیف شده ضمن اینکه رنگ آن را تیره می کند.

استفاده از واکس برای بخش هایی که بیشتر در معرض برخورد به سایر وسایل و اشیاء است مناسب تر است زیرا باعث حفاظت از بافت چرم در برابر آسیب دیدگی می شود.

به هیچ وجه دست چرب خود را به کیف نزنید

یکی از خواص چرم جذب چربی است به همین دلیل لازم است در صورتی که دست تان چرب است به کیف دست نزنید زیرا باعث تیره رنگ شدن آن و یا ایجاد لکه روی سطح چرم می شود.

از زیپ و بخش های فلزی کیف نگهداری کنید

برای نگهداری کیف چرم اصل در مدت زمان طولانی همچنین حفظ جلوه و زیبایی کیف تان لازم است از بخش های فلزی آن مانند زیپ و یا بند زنجیری به درستی نگهداری کنید.

ضمن اینکه بهتر است دور قطعات فلزی کیف را مانند سگک با دستمال بپیچید که اثر آن روی سطح چرم به دلیل تحت فشار قرار گرفتن باقی نماند.

از اسپری محافظ استفاده کنید

اگر از کیف تان برای مدت طولانی و یا به دفعات زیاد استفاده می کنید لازم است برای محافظت از کیف تان از اسپری های مخصوص استفاده کنید. این قبیل از اسپری های محافظت کننده باعث می شود رنگ و بافت کیف به مرور زمان و یا در شرایط مختلف تغییر نکند و سالم بماند.

از نرم کننده چرم استفاده کنید

برای حفظ رطوبت و نرمی بافت چرم کیف تان لازم است هر از چند گاهی از نرم کننده های مخصوص چرم استفاده کنید.

زیرا خشک شدن چرم باعث از بین رفتن و ترک خوردگی کیف می شود ضمن اینکه لازم است قبل از استفاده مستقیم روی کیف آن را امتحان کنید زیرا برخی از نرم کننده ها باعث تیره شدن رنگ کیف تان می شود.

نور خورشید دشمن کیف چرم شماست

برای نگهداری کیف چرم اصل همچنین حفظ زیبایی و فرم اولیه خود برای مدت زمان طولانی لازم است از قرار دادن آن در برابر حرارت و نور مستقیم خورشید پرهیز کنید زیرا باعث کهنه شدن کیف و ایجاد تیرگی در آن می شود. بهترین مکان برای نگهداری از کیف چرم محیط های خشک، خنک و تاریک است.

اجازه ندهید لکه ها برای طولانی مدت مهمان کیف چرم تان باشند

در صورتی که به دلایل مختلف روی کیف تان لکه هایی را مشاهده کردید برای از بین بردن آن ها در اسرع وقت لازم است از پاک کننده ها و یا احیا کننده های مخصوص چرم استفاده کنید در ادامه مطلب به بررسی راهکار های موثر برای برطرف کردن لکه های مختلف روی چرم می پردازیم:

  • برای از بین بردن لکه های قوی مانند جوهر خودکار بهتر است از اسپری الکل روی دستمال استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن لکه های چربی بهتر است از مقداری پودر بچه روی بخش مورد نظر استفاده کنید و یک روز به آن استراحت دهید.

روش های نگهداری کیف چرم اصل

نکات مهم پایانی

  • اگر می خواهید هرگز کیف چرم تان بوی نامطبوع نگیرد آن را در هوای آزاد قرار داده و یا داخل کاور های کاغذی قرار دهید.
  • بهتر است برای نگهداری کیف چرم اصل به صورت مداوم و روزانه از آن ها استفاده نکنید و برای مدتی به آن استراحت دهید.
  • از واکس های مخصوص چرم برای کیف تان استفاده کنید زیرا استفاده از واکس های معمولی به مرور زمان باعث ایجاد آسیب در بافت کیف تان می شود.
  • کیف چرم را در جای خشک و خنک نگهداری کنید زیرا رطوبت باعث ایجاد کپک می شود.
  • برای شست و شوی کیف چرم آن را داخل ماشین لباسشویی نیندازید.
  • هرگز برای خوشبو کردن کیف چرم تان از اسپری و عطر استفاده نکنید.

نتیجه گیری

در این مطلب از سایت کفش طبی تلاش کردیم اطلاعات مفیدی را درباره نکات ضروری برای نگهداری کیف چرم اصل در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم.

اگر می خواهید تا مدت ها از کیف چرم تان استفاده کنید در حالی که زیبایی و فرم اولیه خود را داشته باشد لازم است این نکات را در مراقبت از کیف تان رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *