تنها کسانی از کفش طبی استفاده می کنند که به سلامت پاهای خود اهمیت می دهند. پس اگر شما نیز از آن دسته آقایانی هستید که دوست دارید پای خود را در بهترین وضعیت قرار دهید باید یکی از انواع کفش های طبی مردانه را انتخاب کنید. در این مطلب از مجله سایت کفش طبی ضمن معرفی این نوع کفش و ویژگی های آن به بررسی مدل های متنوع آن نیز می پردازیم.

چرا باید کفش طبی مردانه بپوشیم؟

قبل از آنکه انواع کفش طبی مردانه را معرفی کنیم ابتدا باید ضرورت استفاده از این نوع کفش را به شما گوشزد نماییم. زمانی که شما از کفش های طبی استفاده می کنید پای شما در بهترین حالت قرار می گیرد و به هیچ عارضه ای دچار نمی شود. از طرفی این کفش ها کمترین فشار را به زانو و کمر شما وارد می کند.

اگر در طول روز فعالیت بسیار زیادی دارید باید از کفش های طبی استفاده کنید تا در پایان روز با کمردرد یا پا درد مواجه نشوید. بسیاری از آقایانی که به سلامتی خود اهمیت ویژه ای می دهند از دوره جوانی این کفش ها را برای فعالیت های روزانه انتخاب می کند تا با مشکلاتی مانند آرتروز و درد در مهره های کمری در سنین بالا روبرو نشوند.

کفش چرم طبی آقایان

مشخصات انواع کفش طبی مردانه

با وجود آنکه کفش طبی مردانه به مدل های متنوعی تقسیم می شود اما برخی از ویژگی ها در تمام مدل ها مشترک است. اگر بخواهیم به ویژگی های مشترک کفش های طبی مردانه اشاره کنیم باید موارد زیر را به شما معرفی نماییم:

  • رویه کفش طبی باید قابلیت تنفس داشته باشد تا پا درون آن عرق نکرده و با عفونت های مختلف روبرو نشود.
  • کفی کفش های طبی به صورت قوسی شکل طراحی می شود تا فرورفتگی های کف پا را پوشش داده و وزن را به طور مساوی میان تمام قسمت های پا تقسیم نماید.
  • اکثر کفش های طبی با کفی قابل تعویض تولید می شوند تا در صورت بروز مشکل بتوان کفی آنها را با مدل جدید جایگزین کرد.
  • حداقل ارتفاع پاشنه کفش طبی مردانه 1.5سانتی متر و حداکثر ارتفاع آن 3.5 سانتی متر است.
  • قسمت پشتی کفش طبی باید استحکام کافی داشته باشد تا از پا در مقابل عوامل آسیب زای بیرونی محافظت نماید.
  • زبانه کفش باید نرم و راحت طراحی شده باشد تا به قسمت روی پا فشاری وارد نشود.
  • در بیشتر کفش های طبی پنجه ها به صورت پهن و با ارتفاع مناسب طراحی می شوند تا انگشتان پا در آن احساس راحتی کنند.
  • توجه داشته باشید که امروزه کفش های طبی با ظاهری بسیار زیبا در بازار عرضه می شوند. شما می توانید در کنار آنکه به سلامت پاهای خود اهمیت می دهید، کفش های زیبا مطابق با مد روز را خریداری نمایید.

معرفی انواع کفش طبی مردانه

اکنون که با ضرورت انتخاب کفش های طبی و ویژگی های آن آشنا شده اید زمان آن رسیده است تا مدل های متنوع این نوع کفش را به شما معرفی کنیم. شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از این کفش ها را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید:

کفش های طبی ارتوپدی

اگر شما هم از ناهنجاری های مختلفی مانند قوس های بلند، صافی کف پا، پرونشین، انحراف شست پا، سوپیناسیون، انگشت چکشی یا بینیون رنج می برید باید کفش ارتوپدی مناسب را انتخاب نمایید. در کفش های ارتوپدی فضای مناسبی برای پنجه پاها تدارک دیده می شود تا فشاری بر انگشتان پا وارد نشود.

پاشنه این کفش ها نیز عمیق بوده و به حفظ تراز میان زانو و مچ پای شما کمک می کند. شما می توانید کفی مخصوص خود را سفارش داده تا قوس یا بالشتک آن مطابق با پای شما طراحی شود. از کفی های راکر یا کفی ضربه گیر نیز در کفش های ارتوپدی استفاده می شود.

کفش طبی ضد لغزش

اکثر آقایانی که در محیط های لغزنده فعالیت می کنند باید از کفش های طبی ضد لغزش استفاده کنند. این کفش ها به ایجاد کشش و پایداری بدن شما کمک می کنند. زیره لاستیکی کفش های ضد لرزش از سر خوردن شما بر روی سطوح لغزنده جلوگیری می کند. معمولاً رویه این کفش ها را به صورت ضد آب طراحی می کنند تا پاها همیشه تمیز و پاکیزه بمانند. این کفش ها تا حدود زیادی ایمنی پاهای شما را در محیط های خطرناک تضمین می کنند.

کفش طبی ورزشی

اگر می خواهید کفش طبی شما ظاهر اسپرتتری داشته باشد و بتوان از آن برای پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و ورزش های مختلف استفاده کرد باید یکی از کفش های طبی ورزشی را انتخاب نمایید. این کفش ها رویه سبک و قابل تنفس دارند و رطوبت را در فضای داخلی خود کاهش می دهند.

زیره کفش نیز به گونه ای طراحی شده است که ضربات مختلف را جذب کرده و باعث برگشت انرژی می شود. اگر کفش طبی ورزشی را برای فعالیت های خود انتخاب کنید نه تنها از آسیب دیدن پای خود جلوگیری خواهید کرد بلکه به بهبود عملکرد خود در حین ورزش و راحتی پا کمک می کنید.

کفش طبی با پنجه های پهن

اگر پنجه پای شما نیز پهن است و در کفش های معمولی انگشتانتان تحت فشار قرار می گیرد باید کفش طبی با پنجه های پهن را انتخاب کنید. این کفش ها فضایی مناسب را برای حرکت آزادانه انگشتان فراهم می کنند. اگر به طور مداوم از این کفش ها استفاده کنید به هیچ عنوان به تاول، میخچه، پینه، ناخن های فرو رفته یا انحراف انگشتان پا مبتلا نخواهید شد. کفش هایی که پنجه های پهن دارند به بهبود گردش خون کمک کرده و تورم را در آن کاهش می دهند. در نتیجه فرد در هنگام استفاده از این کفش ها احساس راحتی بیشتری خواهد کرد.

کفش چرم مردانه طبی

سخن آخر

اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که علاوه بر سلامت پای خود به زیبایی استایلشان هم اهمیت می دهند باید یکی از انواع کفش طبی مردانه را خریداری کنید. معمولاً کفش های طبی با ظاهری بسیار زیبا و جذاب تولید می شود اما دارای ویژگی هایی هستند که سلامت پای شما را تضمین می کنند.

ما در کفش طبی چرم تبریز انواع مدل های کفش طبی مردانه را تولید و به مشتریان خود عرضه می کنیم. در تولید این کفش ها از مواد اولیه مرغوب و طراحی های روز دنیا استفاده شده است، در نتیجه مشتریان از خرید آن رضایت کامل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *